Drugu važnu pobjedu u nizu na domaćem su terenu, prošle subote, ostvarile rukometašice ŽRK „Pitomača“, koje su u utakmici 15. kola 1. HRL za žene, pobijedile rukometašice ŽRK „Umag“ rezultatom 30:27 (18:13). Pred dobro popunjenom pitomačkom školsko-sportskom dvoranom od početka utakmice postavile su se kvalitetnije od svojih suparnica i nakon početnih 3:3 (7. minuta) više nisu dopustile da ih gošće ozbiljnije ugroze. Prednost Pitomačanki do poluvremena je narasla na +5, a u nastavku se u dva navrata  podigla i na +9 (26:17, 29:20). Zadovoljne visokim vodstvom Pitomačanke su u završnih 10-tak minuta dosta mijenjale i izgubile ritam, što su iskusne gošće iskoristile i serijom od šest uzastopnih pogodaka svoj poraz učinile podnošljivim. Do važne pobjede koja je Pitomačanke ostavila iznad zone ispadanja, domaće je predvodila efikasna Ćurić sa 9 pogodaka te raspoložena vratarka Jug sa 14 obrana, a svoj doprinos pobjedi dale su i  Rajnović, Pavlović, Kožnjak 5, Kožarić 5, Štefanec 1, Brlas, Kirin, Petković, Božić 1, Magić 4, Mioč 5 (1), Ferić, Šandor 5 (2), Šandrovčan i Fel.

U nastavku borbe za opstanak, idućeg vikenda Pitomačanke gostuju u Bjelovaru, a nakon toga u zaostaloj utakmici 13. kola u Pitomači gostuju rukometašice ŽRK „Zamet“ iz Rijeke (utorak, 27.02.).