Nogometaši NK Pitomača su u subotnjem derbiju kola na domaćem terenu dočekali odličnu ekipu NK Mladost Kloštar Podravski te remizirali rezultatom 0:0. Utakmica je privukla veliku pažnju publike, pa se tako na utakmici skupilo preko 500 gledatelja koji su mogli uživati u lokalnom derbiju u kojem se mogla vidjeti dobra, čvrsta utakmica u kojoj su nedostajali samo golovi. Nogometaši Pitomače su u utakmicu ušli znatno oslabljeni, neigranjem nekoliko stožernih igrača zbog ozljeda i kartona, ali „klinci“ iz omladinskog pogona NK Pitomača koji su ih zamijenili pokazali su kako se na njih može ozbiljno računati u nastavku sezone te kako Pitomački nogomet, zahvaljujući odlično posloženoj školi nogometa, ima budućnost. Prvu pravu priliku stvorili su Pitomačani kada vidno raspoloženi Bosilkovski probija desnu stranu te pronalazi Jakupca čiju bombu s vrha kaznenog prostora gostujući golman krajnjim naporom izbacuje u korner. Nekoliko trenutaka poslije Bosilkovski ponovno probija stranu, ali ovog puta Prlić ne uspijeva zahvatiti loptu. Nakon nekoliko dobrih poluprilika Pitomačana, gosti se bude te udarcem s 20 metara iskušavaju domaćeg vratara Zdelara koji lijepom paradom izbacuje loptu u korner. U nastavku utakmice ritam utakmice je pao, najviše zbog blatnjavog terena koji nije dozvolio lijepu igru te su Pitomačani i Kloštrani probali dugim loptama doći do gola, ali im do kraja utakmice to nije uspjelo. Osvojenim bodom nogometaši Pitomače su zadržali odlično 2. mjesto na kraju jesenskog dijela sezone sa osvojenih 25 bodova te s obzirom na velik broj ozljeda i odlazaka ostvarili odličan rezultat. Prvenstvo se nastavlja u 3. mjesecu kada Pitomačani u prve dvije utakmice na domaćem terenu ugošćuju ekipu NK Dinamo Predavac i NK Rovišće. Uz to što su Pitomačani jesenski viceprvaci, iz Pitomačke momčadi dolazi i najbolji strijelac jesenskog dijela prvenstva 4. HNL BJ-KC-VT Filip Škaro sa zabijenih 11 golova.