Nogometaši NK Pitomača su u 11. kolu 4. HNL BJ-KC-VT ostvarili sedmu prvenstvenu pobjedu i to na domaćem terenu protiv Zdenke iz Velikih Zdenaca rezultatom 2:1.

Pitomačani su prvu priliku dočekali u 3. minuti kada Škrinjar nakon odbijanca s pet metara pogađa vratnicu. Do kraja poluvrijemena Pitomačani su u nekoliko navrata mogli doći do vodstva, ali je nedostajalo mirnoće u završnici. U 56. minuti uslijedio je šok za domaćine kada gostujući napadač kažnjava promašaje Pitomačana te dovodi goste u vodstvo. Uzdrmani domaćini još jednom su mogli kapitulirati u 60. minuti, ali domaći vratar Rakitničan brani stopostotnu šansu gostujućem napadaču. Nakon toga nogometaši Pitomače konačnu uspijevaju povezati redove te kreću u potpunu ofenzivu gostujućeg gola. Pritisak domaćina isplatio se u 70. minuti kada Jularić šalje loptu s očima na Škaru koji sam izbija pred domaćeg vratara kojeg zaobilazi i posprema loptu u mrežu za poravnanje rezultata na 1:1. U 83. minuti Pitomačani dolaze do vodstva kada Miloš nakon ubačaja Filipovića iz kornera posprema loptu u mrežu za konačnih 2:1. Pitomačani su tako teže od očekivanog, ali zasluženo upisali još jednu pobjedu s kojom su se trenutno osamostalili na drugom mjestu prvenstvene ljestvice s četri boda manje od vodećeg Tehničara iz Cvetkovca i dva boda više od trećeplasirane Mladosti iz Kloštra Podravskog. Slijedi derbi kola u Cvetkovcu, gdje će Pitomačani pokušati smanjiti bodovni zaostatak za Tehničarom te učiniti prvenstvo neizvjesnim. Utakmica u Cvetkovu na rasporedu je u subotu (11.11.2017.) s početkom u 14.00 sati.