Nogometaši NK Pitomača su u 6. kolu 4. HNL BJ-KC-VT upisali prvi prvenstveni poraz ove sezone i to na teškom gostovanju u Križevcima rezultatom 3:0.

Prvi dio utakmice pripao je domaćinima koji su uz posjed lopte stvorili nekoliko poluprilika u kojima nisu ozbiljnije ugrozili gol Pitomačana, dok su se Pitomačani orijentirali na kontre i polukontre u kojima je ponestalo malo koncentracije u završnici napada. I onda kada su svi mislili da se na predah odlazi bez pogodaka, u nadoknadi prvog poluvrijemena Križevci postižu gol iz slobodnog udarca. U nastavku Pitomačani konkretnije ulaze u utakmicu, ali već u 52. minuti novi pogodak domaćina, nakon brze kontre gdje domaći igrač s vrha šesnaest metara pogađa gol za vodstvo od 2:0. Nakon primljenog gola Pitomačani sve karte bacaju u napad, ali u odličnim situacijama za gol loše redom reagiraju Pintarić, Škudar, Sidnjenko i Prlić. U 90. minuti, Križevci potvrđuju pobjedu još jednim golom nakon još jedne uspješno odrađene kontre za konačnih 3:0. U sljedećoj utakmici Pitomačani na svom terenu dočekuju NK Slatinu, a utakmica je na rasporedu u subotu sa početkom u 16.00 sati.