Rukometašice ŽRK „Pitomača“ odigrale su u subotu poslijepodne u Umagu svoju utakmicu drugog kola 1. HRL, u kojoj su poražene od domaćih rukometašica ŽRK „Umag“ rezultatom 30:26 (17:12).

Kao i u Čakovcu u prvih 20-tak minuta utakmice igralo se ravnopravno, a ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, nakon čega Pitomačanke sve češće griješe što domaće koriste za povećanje prednosti i na odmor odlaze sa +5. Početak nastavka ponovno pripada domaćim rukometašicama koje prednost podižu na +8 (22:14), a zatim Pitomačanke kvalitetnijom obranom i efikasnijim napadom smanjuju zaostatak. U 50. minuti, pri zaostatku od tri gola (27:24) stativa je zaustavila pitomačku kontru i potpuni priključak, a domaće pogotkom mirno privode utakmicu kraju. Pitomačanke su efikasnošću predvodile Mioč sa 11 (1) i Ćurić sa 6 (2), a nastupile su Rajnović, Pavlović, Kožarić 3, Štefanec 1, Brlas, Kirin, Đud 1, Magić 1, Jug, Šanteković 1 i Šandor 2. Idućeg vikenda zbog reprezentativnih obveza nema utakmica 1. HRL, a u nastavku lige 07./08. listopada, u utakmici 3. prvenstvenog kola Pitomačanke će ugostiti rukometašice ŽRK „Bjelovar“, u prvoligaškoj premijeri pred domaćom publikom.