Rukometašice ŽRK „Pitomača“ odigrale su u subotu navečer svoju prvu, premijernu utakmicu u natjecanju 1. HRL, no nažalost, obrambeno loše prvo poluvrijeme nije donijelo rezultat za njihovu prvu pobjedu.

Na kraju zanimljive rukometne predstave odigrane u Čakovcu, slavile su domaće rukometašice ŽRK „Zrinski“ rezultatom 30:29 (21:14). Prvih 15-tak minuta utakmice ponudio je ravnopravnu igru bez kvalitetnih obrana (11:10), a zatim je uslijedio pad u igri pitomačkih rukometašica što su domaće iskoristile za +7 na poluvremenu. U nastavku su domaće otišle na +9 (38 minuta), a zatim su Pitomačanke proigrale i iz minute u minutu prednost domaćih se topila. Ipak, tri promašena sedmerca, nekoliko zicera i krivo bačenih kontri, onemogućili su brže sustizanje prednosti domaćih rukometašica. Na ulasku u posljednju minutu kod rezultata 30:29, imale su Pitomačanke i napad za izjednačenje, no isti nije završio šutom prema golu te su domaće uspjele zadržati loptu posljednjih 20-tak sekundi za konačnu pobjedu. Pitomačanke su efikasnošću predvodile Mioč sa 8 (3) i Štefanec (7), a svoj prvi prvoligaški nastup upisale su Rajnović, Đud 4, Pavlović, Kožarić 1 (1), Ćurić 4, Brlas, Magić 1, Jug (9+1 obrana), Šanteković, Šandor 4 i Fel.

Idućeg vikenda u utakmici 2. prvenstvenog kola 1. HRL, Pitomačanke gostuju u Umagu.