Nogometaši NK Pitomača su u 2. kolu 4. HNL BJ-KC-VT  gostovali u Rovišću kod istoimenog domaćina te pobjedili rezultatom 4:1.

Nije idealno krenulo za nogometaše Pitomače koji su već u 15. minuti susreta morali vaditi loptu iz mreže nakon što je domaći napadač pobjegao obrani Pitomače te zatresao mrežu Zdelara. Bezidejnost i mlak ulazak u utakmicu Pitomačana, domaćini su mogli kazniti u 25. minuti kada Zdelar uz pomoć vratnice brani opasan udarac domaćina. Jedini pravi pokušaj Pitomačana u prvom poluvrijemenu bio je udarac Filipovića sa 25 metara kada domaći vratar krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. U nastavku utakmice trener Pranjić odmah radi dvije izmjene, kada u igru umjesto Jakupca ulazi Presečan, a umjesto Pintarića Jendrašić. U 54. minuti nogometaši Pitomače dolaze do izjednačenja, Filipović iz slobodnog udarca pronalazi Miloša koji glavom trese mrežu domaćina. U 74. minuti Pitomačani dolaze u vodstvo nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca kojeg je izborio Jendrašić, nakon kojeg domaći igrač fizički napada glavnog suca te opravdano dobiva crveni karton te dodatno olakšava posao nogometašima Pitomače. Pogodak iz jedanaesterca zabija Škaro. U 78. minuti novi pogodak za Pitomaču kada Sidnjenko povratnom loptom pronalazi Presečana koji mirno šalje loptu u mrežu. Domaćini su mogli smanjiti rezultat u 88. minuti iz jedanaesterca, ali Zdelar je opet na visini zadatka te hvata „živu“ loptu te ju odmah šalje na bok prema Jendrašiću koji probija stranu i pronalazi Škaru koji zabija svoj drugi gol na utakmici za konačnih, NK Rovišće – NK Pitomača 1:4. U sljedećem kolu na domaćem terenu, u vječnom i susjedskom derbiju, nogometaši Pitomače dočekuju NK Graničar iz Đurđevca koji je također stopostotan u prva dva kola 4. HNL BJ-KC-VT. Utakmica je na rasporedu u subotu 09.09.2017. u 17.00 sati na igralištu u Pitomači.

Mladi nogometaši Pitomače, pioniri U10, U12 i U14 su u 2. kolu Regionalne A lige – Varaždin na domaćem terenu ugostili pionire NK Koprivnica te ostvarili dvije pobjede, dok su jednu utakmicu izgubili. Pobjede su ostvarili ekipe U12 (3:2) i U14 (2:1), dok je ekipa U10 poražena 1:2.

Vetereni NK Pitomača su u 2. kolu Veteranske lige ŽNS VPŽ gostovali u Novoj Šarovci, kod domaćina NK Standard, te odigrali neriješeno 2:2.