Nogometaši NK Pitomača u prvom su kolu gostovali u Predavcu kod domaćeg NK Dinamo te pobjedili lakše od očekivanog rezultatom 3:0.

Pitomačani su odlično ušli u utakmicu i već u 6. minuti poveli 1:0. Škaro uzima loptu domaćem braniču te se sjurio prema golu Dinama i mirno šalje loptu u mrežu. Nakon gola pitomačani i dalje drže loptu u svojim nogama te lijepim kombiniranjem stvaraju još nekoliko šansi u kojima je nedostajalo malo mirnoće u završnici kod Jendrašića, Pintarića i Škare, te se na predah odlazi s minimalnom prednošću. U nastavku nogometaši NK Pitomače nastavljaju istim tempom, a to se isplatilo u 60. minuti kada se Košić sjurio prema domaćem golu, zaobišao vratara koji ga ruši u kaznenom prostoru, a sudac bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku iz koje Škaro sigurno pogađa za velikih 2:0. Nakon toga nogometaši NK Dinamo sve bacaju u napad, ali pitomačani im na to odgovaraju s nekoliko brzih kontri u kojima opet nedostaje malo koncentracije kod napadača. Konačnih 3:0 u 90. minuti postavlja Košić na asistenciju Filipovića kada u situaciji 1 na 1 s golmanom mirno loptu šalje u mrežu. Ovom pobjedom su pitomačani odmah i zasjeli na vrh ljestvice. U sljedećem kolu nogometaši Pitomače ponovno gostuju i to u Rovišću kod istoimenog domaćina.

S natjecanjem su počeli i pioniri koji su u 1. kolu Regionalne A lige - Varaždin gostovali kod prvoligaša NK Slaven Belupo. Pioniri U10 su izgubili 3:1, dok su pioniri U12 izgubili 11:0.

Vetereni NK Pitomača su u 1. kolu Veteranske lige ŽNS VPŽ na domaćem terenu ugostili ekipu NK Miljevci te ostvarili pobjedu 5:3.

U četvrtak, 31.08.2017, s početkom u 19.30 sati u prostorijama Općine Pitomača (Plava sala) održati će se godišnja skupština NK Pitomača, na koju su pozvani svi igrači, članovi i simpatizeri kluba.