Kao što se i nagađalo tijekom tjedna, županijski rukometni derbi, odigran u subotu navečer u Pitomači, u sklopu 17. kola II. HRL sjever, između rukometašica ŽRK „Pitomača“ i ŽRK „Tvin – Virovitica“, bez obzira na trenutan položaj na prvenstvenoj tablici, donio je zanimljivu i neizvjesnu utakmicu.

Nervoza i izostanak dijela igračica u obje ekipe (Kožarić, Mioč, Novosel, Zečević, Hrvoić…) imali su utjecaja i na kvalitetu prikazane igre. Iako su gošće većim dijelom utakmice imale rezultatsku prednost, domaće rukometašice doslovce u posljednjim su minutama iščupale 15-tu prvenstvenu pobjedu (26:25) koja ih ostavlja na velikih sedam bodova prednosti u odnosu na pratnju. Škripilo je kod Pitomačanki u napadu u prvom poluvremenu kada su minimalni zaostatak sustigle i u minimalnu prednost okrenule u samoj završnici prvog poluvremena (14:13), a isto su ponovile i u završnici utakmice za konačnu pobjedu. Kod Pitomačanki efikasnošću su prednjačile Šandor sa 9 (6) i Ćurić sa 8 postignutih pogodaka, a nastupile su i Rajnović, Pavlović 2, Štefanec, Brlas 2, D.Petković 1, T.Petković, Greguraš, Magić, Mioč, Relić i Fel. U idućem kolu na Pitomačanke gostuju u Koprivnici kod rukometašica RK „Podravka Lino“.Kao što se i nagađalo tijekom tjedna, županijski rukometni derbi, odigran u subotu navečer u Pitomači, u sklopu 17. kola II. HRL sjever, između rukometašica ŽRK „Pitomača“ i ŽRK „Tvin – Virovitica“, bez obzira na trenutan položaj na prvenstvenoj tablici, donio je zanimljivu i neizvjesnu utakmicu. Nervoza i izostanak dijela igračica u obje ekipe (Kožarić, Mioč, Novosel, Zečević, Hrvoić…) imali su utjecaja i na kvalitetu prikazane igre. Iako su gošće većim dijelom utakmice imale rezultatsku prednost, domaće rukometašice doslovce u posljednjim su minutama iščupale 15-tu prvenstvenu pobjedu (26:25) koja ih ostavlja na velikih sedam bodova prednosti u odnosu na pratnju. Škripilo je kod Pitomačanki u napadu u prvom poluvremenu kada su minimalni zaostatak sustigle i u minimalnu prednost okrenule u samoj završnici prvog poluvremena (14:13), a isto su ponovile i u završnici utakmice za konačnu pobjedu. Kod Pitomačanki efikasnošću su prednjačile Šandor sa 9 (6) i Ćurić sa 8 postignutih pogodaka, a nastupile su i Rajnović, Pavlović 2, Štefanec, Brlas 2, D.Petković 1, T.Petković, Greguraš, Magić, Mioč, Relić i Fel. U idućem kolu na Pitomačanke gostuju u Koprivnici kod rukometašica RK „Podravka Lino“.