Nogometaši NK Pitomača su u 14. kolu MŽNL BJ-KC-VT na domaćem terenu, u prvom kolu proljetnog dijela prvenstava odigrali neriješeno sa ekipom NK Podravac iz Virja 0:0.

Pitomačani su se već u 23. minuti našli u problemima kada nakon neopreznog starta glavni sudac utakmice pokazuje izravan crveni karton Filipoviću. Iako sa igračem manje, pitomačani su dominirali i tako u 30. minuti su mogli doći do vodstva, ali greda je saveznik gostiju nakon odličnog slaloma Herenta. U nastavku utakmice, u 55. minuti Prlić probija po desnoj strani te odlično pronalazi Jendrašića koji glavom puca malo iznad gola. U 60. minuti Jendrašić izvodi korner iz kojeg Miloš nadvisuje svojeg čuvara, ali glavom pogađa uz stativu. Isti igrač u 75. minuti na ubačaj Herenta pogađa samo vanjski dio mreže. Najbolju priliku pitomačani su imali u 80. minuti kada na prizeman ubačaj Prlića ne uspijevaju reagirati Jendrašić i Sidnjenko. Sve te prilike pitomačanima su se mogle obiti u glavu kada je u 85. minuti sijevnula kontra gostiju, ali na sreću pitomačana zbunjenost gostujućih napadača dovodi do konačnih 0:0 i podjele bodova.

U 15. kolu nogometaši NK Pitomača gostovali su u Virovitici na neugodnom gostovanju gdje su otputovali bez kartoniranih Filipovića i Begovića, ozlijeđenoih Košića, Kožarića i Zdelara koji je izostao zbog posla, ali preostalih 12 igrača koliko je trener Mrzlečki imao na raspolaganju su pokazali lavovsko srce i primjer kako se bori za boje svog kluba. Nakon prvih 45 minuta utakmice na predah se otišlo bez golova, ali i bez nekih izrazitih šansi sa obje strane. U nastavku utakmice, u 54. minuti pitomačani dolaze do vodstva. Jendrašić je promiješao obranu virovitičana te izborio slobodan udarac nakon kojeg se pitomačani odlučuju na uigranu akciju sa treninga kada je Herent prizemnom loptom proigrao Miloša koji dolazi iz drugog plana i zakucava loptu u mrežu za prednost od 1:0. Pitomačani su još do kraja utakmice mogli povećati vodstvo, ali Jendrašić u dva navrata nije uspio ugurati loptu u mrežu te je utakmica završila važnom pobjedom nogometaša NK Pitomača koji su ovom pobjedom zadržali 3. mjesto prvenstvene ljestvice MŽNL BJ-KC-VT.