I ove subote nastavila se kriza igre i rezultata rukometašica ŽRK „Pitomača“, koje su u sportskoj dvorani osnovne škole u Pitomači, odigrale svoju prvenstvenu utakmicu 15. kola II. HRL sjever, u kojoj su odigrale neodlučeno 31:31 (17:14) sa rukometašicama ŽRK „Zelina“ iz Svetog Ivana Zeline.

Pitomačanke su utakmicu morale riješiti u prvom dijelu kada su odličnom obranom zaustavile vanjski šut i proigravanje na crtu gostujuće ekipe, no curilo je s krilnih pozicija i bez pomoći vratarki utakmica se nije prelomila. Da gošće ne potonu u potpunosti pomogao je i veliki broj tehničkih pogrešaka domaćih rukometašica, ali +3 na poluvremenu obećavao je više. Imale su domaće u nastavku i 23:18, no obrana je popustila, napad nije profunkcionirao (Mioč izašla zbog povrede) pa su gošće nakon izjednačenja u 55 minuti (28:28) dva puta povele sa dva gola razlike. Ipak s dva gola Šandor u završnici Pitomačanke su iščupale bod, koji im je zbog ostalih rezultata kola donio bijeg pratnji na velikih 7 bodova. Pitomačanke, za koje su nastupile Rajnović, Pavlović, Novosel, Kožarić 5, Ćurić 1, Štefanec 6 (1), Brlas 2, D.Petković, T.Petković 4, Greguraš, Magić 4, Mioč 3, Kodžaga, Veličan, Šandor 6 i Fel, u idućem kolu gostuju u Križevcima kod trenutno posljednje plasirane ekipe ŽRK „KTC“.

Najmlađe rukometašice ŽRK „Pitomača“ rođene 2006. i 2008. godine, nastupile su u subotu u Đurđevcu na 1. Međunarodnom turniru u mini rukometu „Đurđevac kup 2017.“. Obje ekipe odigrale su po četiri utakmice i polučile istovjetan rezultat (pobjeda i tri poraza), zauzevši četvrto mjesto u grupi. Iako rezultat nije primaran kod djevojčica ovog uzrasta, budući je turnir bio natjecateljski, spomenimo da su djevojčice rođene 2006. godine pobijedile ekipu RK „Đurđevac 2“, dok su poraze upisale od vršnjakinja ŽRK „Samobor“, ŽRK „Dugo Selo 55 2“ i ŽRK „Dubica“. Djevojčice rođene 2008. godine, kojima su ovo bile prve „prave“ utakmice, pobijedile su djevojčice RK „Đurđevac 3“, dok su poražene od djevojčica RK „Rugvica 1“, RK „Đurđevac 1“ i RK „Laurus“ iz Velike Ludine.