Nogometaši NK Pitomača u posljednjih tjedan dana odigrali su tri utakmice od kojih su dvije bile u sklopu priprema dok je jučerašnja kup utakmica u Gradini bila prva službena ove godine.

U sve tri utakmice pitomačani su ostvarili pobjede postigavši 11 golova, a primili ni jednog. No krenimo redom.

Prošlu subotu pitomačani su gostovali u Imbriovcu protiv odlične domaće ekipe koja je pri samom vrhu 1. ŽNL KC-KŽ županije. U prijateljskoj utakmici koja je više izgledala na neku natjecateljsku, koja je obilovala žutim i crvenim kartonima, ipak minimalna pobjeda pitomačana rezultatom 1:0. Gol za pobjedu postiže Jendrašić na asistenciju Škrinjara u 75. minuti.

U srijedu su nogometaš NK Pitomača gostovali u Velikom Trojstvu u noćnoj utakmici gdje su im se pokušali suprotstaviti nogometaši domaćeg NK Bilogorac. I u toj utakmici pitomačani prolaze neokrznuto te već u prvom poluvremenu zabijaju 3 gola te u drugom još pridodaju jedan gol za konačnih 4:0. U prvom poluvrijemenu Jendrašić je bio nerješiva zagonetka za domaću ekipu te postiže sva tri gola. U drugom poluvrijemenu svi igrači dobivaju šansu, a Babić golom potvrđuje pobjedu NK Pitomača. Nažalost, u 87. minuti utakmice dolazi do povrede našeg igrača Kožarića kada u jednom duelu nezgodno pada na ruku te dolazi do puknuća iste. Brzom intervencijom bjelovarske ekipe hitne pomoći Kožarić je prevezen u bolnicu u Bjelovaru gdje je i operiran te se uspješno oporavlja.

Pitomačani su ukupno odigrali 7 pripremnih utakmica te ostvarili šest pobjeda i to nad NK Mladost Kloštar Podravski (4:1), NK Kalinovac (6:2), NK Suhopolje (2:1), NK Vrbovac (1:0), NK Borac Imbriovac (1:0), NK Bilogorac Veliko Trojstvo (4:0) i jednu utakmicu odigrala neriješeno i to u Ždralovima kontra domaće Mladosti (2:2). Zbog očuvanja terena pitomačani su sve svoje pripremne utakmice igrali u gostima.

U prvoj službenoj utakmici ove godine pitomačani su nastavili istim tempom i formom kao u pripremnim utakmicama te su s lakoćom u osmini finala županijskog kupa pobjedili domaćina NK Gradinu 6:0. Pitomačani su poveli već u drugoj minuti kada je Herent pokušao loptu progurati do Filipovića, ali domaći branič presijeca loptu te ju gura u vlastitu mrežu. Na 2:0 u 15. minuti povisuje Jendrašić kada uzima loptu domaćem vrataru te šalje loptu u praznu mrežu. U 35. minuti pitomačani odlaze na 3:0 kada Filipović udarcem sa 20 metara ostavlja domaćeg vratara bez šansi. U 55. minuti Košić i Jendrašić su izigrali domaću obranu, ali u gol šansi domaći branič ruši Jendrašića te sudac pokazuje na bijelu točku iz koje Filipović pogađa za 4:0. Na 5:0 povisuje Sidnjenko kada na asistenciju Košića prebacuje domaćeg vratara. Konačnih 6:0 postavlja Miloš glavom na ubačaj Jendrašića iz kornera. U četvrtfinalu NK Pitomača igra protiv NK Crnac, a domaćinstva će se utvrditi naknadno.

Prvenstvo u MŽNL BJ-KC-VT počinje u subotu kada NK Pitomača na domaćem terenu dočekuje NK Podravac iz Virja.